CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 o noua replica HK416 JG

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeMier Apr 08, 2009 7:30 pm

Domnilor, de ieri sunt mandrul posesor al unei noi replici! Cei de la Mil-sim si-au reinoit stocurile, inclusiv cu un HK416. Am sa revin cu un review!
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 8:58 am

S-o stapanesti sanatos Very Happy
Sus In jos
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Noua replica   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 9:48 am

Salut Iuri,

Sa fie intr-un ceas bun. Verifica garnitura de hop-up si curatza tzeava. Ghid de intretinere:

http://www.6mm.ro/6mm/articol/replici/ghid_intretinere_replici_airsoft.php
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 11:14 pm

HK 416 JG
Comanda am dat-o la MIL-SIM.RO in urma cu o saptamana. Dupa ce am facut toti pasi necesari realizarii comenzii online am constatat ca acest produs nu mai e in stoc! Cu regret am abandonat aceasta varianta si am inceput sa caut alte surse pentru achizitionarea unei replici similare.
Zilele trecute m-au contactat cei de la mil-sim, asigurandu-ma ca au in stoc produsul, a doua zi l-au si livrat.
Replica vine intr-o cutie de carton tipica produselor JG. Contine replica, acumulatorul de 8.4v 1500a, incarcator cu rotita de 300bb, o punga cu 300 bile de 0.20g, vergea pentru curatat teava, carte tehnica. Totul e fixat cu polistiren.
Prima impresie -
Replica pare a fi solida avand 3.6kg, fiind din metal in proportie de 70-80%. Componente din plastic sunt: patul glisant al armei care tine si bateria, hand-guard-ul precum si body-ul care adaposteste gear-box-ul. Restul fiind din metal vopsit negru mat, cu diferite inscrisuri gri pe sinele de ghidaj cat si pe body-ul din plastic. Partea care ma nemultumeste la aceasta replica e patul. Acesta fiind dintr-un plastic nu prea rezistent cred. Comparativ cu M4CQB-JG, paturile fiind asemanatoare, acesta pare casabil-fragil, existand si un joc stanga-dreapta in jurul axului.
Precizie - putere.
Inca nu am apucat sa o testez la aceste capitole asa cum ar trebui. Dupa cateva rafale pot spune ca e destul de puternica si mai ales zgomotoasa. Conform indicatiilor tehnice ar trebui sa dea 380fps! Partea de precizie - 5 din 5 bile de la 15m intr-un stalp de iluminat. Am sa o testez la urmatorul antrenament.
O ultima impresie.
Pentru 575ron, pot spune ca aceasta replica merit a fi achizitionata, aviz amatori M4. Cu cateva mici modificari-reglaje cred ca poate fi un aliat de nadejde la meciurile de airsoft!

Pentru imagini contactati linkul de mai jos: (nu am stiut sa le introduc in text) http://www.flickr.com/photos/7808053@N08/?saved=1
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 7:16 am

si nu e asa iuri ca te-ai dus la daniel, de la mil-sim, si nu te-ai gandit ca el ne vinde si uniformele??? lol!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 8:24 am

NU! a venit el la mine, prin fan curier!
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 8:34 am

ok! Laughing
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





o noua replica HK416 JG Empty
MesajSubiect: Re: o noua replica HK416 JG   o noua replica HK416 JG Icon_minitime

Sus In jos
 
o noua replica HK416 JG
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» categorie noua: Berget 10
» Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15
» A Intretine o Replica
» Replica HK G36K - JG
» CUM INTRETII O REPLICA DE AIRSOFT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Airsoft :: Airsoft in general, News, ...-
Mergi direct la: