CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 2:19 pm

Salutare,

Pentru amatorii formatului AR15 (M16-M4) a aparut pe piata o oferta tentanta:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/product_info.php?products_id=1443

Corpul de metal este copiat dupa vfc (bolt catch functional), replica vine cu PEQ asa ca montarea unei baterii de capacitate mai mare este simpla si in plus insemnele de pe arma sunt de o calitate mai putin intalnita la replicile chinezesti. Cu un downgrade de arc si o garnitura de hop-up noua (12$ in plus) cred ca e o baza solida pentru un incepator.
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:36 am

Chiar m-ar tenta asa ceva, dar e sold out din nefericire! A cumpara cineva de la Gunner Airsoft ?
Sus In jos
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:45 am

@Iuri,

Stai linistit ca e abia lansata. O sa apara si pe RSOV si ehobby. De la gunner eu n-am luat dar in afara de ceva intarzieri la expediere (din lipsa de stoc) n-am auzit plangeri.
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:47 am

Nope , incercate sunt ehobby, rsov, wgc, Uncompany si EBB.
De restul ..cancan frate Very Happy !!!!

Iuri tu nu aveai Mp5-ul de la JG?
Sus In jos
Crazy_toff




Numarul mesajelor : 217
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:50 am

eu am comandat pe gunner

sunt foarte ok sigur problem e pret pentru transport : pentru o replica ~100$
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 11:32 am

MP5 - JG era imprumutat de la un prieten. Am un M4CQB tot JG care inca il am desfacut, ii fac upgrade cu arc de 120 JBU, i-am schimbat gear-box-ul cu unul CA, bucse 7mm, teava de precizie 6.03 JBU. In curs de achizitie pinioane si piston. Asa ca o sa mai stea o vreme in "service".
Sus In jos
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 10:03 am

@Iuri,

Din nou in stoc la aceeasi adresa. Smile

L.E.: Si impresiile unui fericit posesor de pe arnies :

"It's awesome. Really, really awesome. full VFC clone, the difference in finish between the upper/lower receivers is invisible to the eye, the markings are all there. Metal hop-up unit. Metal everything.

Included in the package is also:

14.5" Barrel extension! And the flip-up sight for the front gasblock!

Gearbox sounds silky smooth, and though I need to grab a chrono it sounds like it's about 380-400fps. Pics as soon as my camera behaves."
Sus In jos
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 3:58 pm

Salut,

Acum cu pret mai mic si poze mai multe la RSOV.

http://www.rsov.com/index.php?target=products&product_id=3516

Aviz Iuri ... Smile
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 7:59 pm

Cine imi explica si mie cum comand de la RSOV, nu am mai comandat pana acum din afara si mi sa nu fac o prostie!
Marea mea intrebare - platesc la livrare sau in avans?
confused
PS. m-a vrajit rau acel HK416!
Sus In jos
thenenea

thenenea


Numarul mesajelor : 181
Varsta : 43
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Comanda externa   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 9:28 pm

@Iuri

Salve. Nu e mare branza dar trebuie urmati niste pasi. Ai rabdare pana la shedinta si discutam acolo. Plata se face cand dai comanda, pretul calculat de mine pentru replica e 274$ cu transport si tva adica 876 RON. Daca scapi de tva (prin posta rapida eu de obicei mai scap) iesi si ceva mai ieftin.
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 9:59 pm

Iuri, iti pot explica foarte repede ce si cum cu RSOV-ul. Sunt foarte seriosi in ceea ce priveste ce le ceri si eu am scapat de platit multi bani cu ei.
O sa iti scriu mai multe de birou maine , ca asta seara nu preaam cum si rabdarea necesara.
In principiu e super usor cu ei si pot isa le ceri sa treaca multe pe factura.
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 9:48 am

Iuri ,

pentru comanda de la RSOV cel mai bine este sa alegi paypal ..chiar si asa e putin tricky caci cel mai bine este
sa trimiti apoi codul de tranzactie sau cum s-o numi el, textul acela ca ai efectuat plata la ei in contul de payapal.
Cand faci comanda undeva jos ai o casuta de comentarii una destul de mica dar foarte incapatoare.

IMPORTANT: ca metoda de shipping trebuie sa alegi EMS nu TNT, DHL sau UPS ori FEDEX ca o sa ai bebele la vama. ALEGE POSTA NORMALA! Sa nu zici ca nu ai fost prevenit Very Happy

In casuta de comments trebuie sa pui urmatoarele:
******************************************** - adica fara stelutele astea....doar delimitatm textele
No orange tip paint.

Total Invoice value must be 48 USD.
Invoice must be in USD only and PLEASE put an Invoice iinside the package.
Please write on the invoice " AIRSOFT TOYS and parts"
Please write on the invoice FREE SHIPPING.

************************************************* gata cu stelutele.

Detalii mai vorbim in seara asta ..ca nu prea o sa pot sa stau mult
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 10:43 am

Multumesc pentru ponturi! Vorbim la bere!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Empty
MesajSubiect: Re: Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15   Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Propunere replica pentru amatorii de M4 / AR15
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pentru cunoscatori , pentru ROMANI !!!!
» o propunere
» JG SPR/MK12
» o noua replica HK416 JG
» A Intretine o Replica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Airsoft :: Airsoft in general, News, ...-
Mergi direct la: