CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dupa Marathon Bucegi 7500

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Dupa Marathon Bucegi 7500 Empty
MesajSubiect: Dupa Marathon Bucegi 7500   Dupa Marathon Bucegi 7500 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 10:51 am

Uite ca am facut-o si pe asta!
Dupa mult antrenament si pregatire a sosit ziua competitie. Startul s-a dat la ora 6.00am, dupa o noapte in care nu am dormit foarte bine (zona de campare a fost destul de animata de petrecareti). Plecam de la Pestera (start/sosire) pana la Vf. cu Dor in pas alergator. Continuam tot in pas alergator pe niste scurtaturi pana la cab. Poiana Stanii urmat de Piatra Arsa. Coboram in graba si Jepii Mari. Urcare abrupta, caldura si oboseala deja acumulta ne cocoseaza pe Jepii mici. De la Caraiman ajungem la Babele si apoi coboram la Pestera. Aici ne mai revenim dupa o masa calda si ceva geluri energizante. Urcam spre Omu, coboram pe valea Cerbului pana la Gura Diham (genunchi incepuie sa scartie). Pe intuneric urcam spre Prepeleag. Durerea de genunchi drept devine tot mai simtita. Gelurile energizante imi provoaca diaree la fiecare 3-4 ore si dezhidratare. De la Prepeleag urcam spre Omu. Ajungem dimineata la 5.00am. Dupa 23ore de mers si 60km parcursi ma vad nevoit sa renunt! Genunchiul drept a cedat in urma efortului sustinut! Cu parere de rau ma vad nevoi ca eu si coechipierul meu sa ne retragem din competitie.
Astazi voi afla cat este de grava situatia si ce implica recuperarea!
Sa auzim de bine!
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Dupa Marathon Bucegi 7500 Empty
MesajSubiect: Re: Dupa Marathon Bucegi 7500   Dupa Marathon Bucegi 7500 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:36 am

Sper sa t faci bine rpede ca daca vin la Buc vreau sa poti da o bila si cu mine....like old times!
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Dupa Marathon Bucegi 7500 Empty
MesajSubiect: Re: Dupa Marathon Bucegi 7500   Dupa Marathon Bucegi 7500 Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 5:56 am

Ba nu e panica! Ai efectuat 60 km in 23 ore... ma scuzi de la conditia de orasan peste medie (dpdv fizic) e o performanta si mai ales dicutam de prima participare! Cel mai important e sa vezi ce e cu genunchiul ala ca asta e cel mai important! Pentru mine tu ai castigat competitia oricum! bounce
Ne vedem joi la o vorba! cheers
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Dupa Marathon Bucegi 7500 Empty
MesajSubiect: Re: Dupa Marathon Bucegi 7500   Dupa Marathon Bucegi 7500 Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 9:13 am

Ne vedem joi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dupa Marathon Bucegi 7500 Empty
MesajSubiect: Re: Dupa Marathon Bucegi 7500   Dupa Marathon Bucegi 7500 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dupa Marathon Bucegi 7500
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: La BERE :: Flood flood flood-
Mergi direct la: