CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Joc 29 august Bulbucata

In jos 
+2
tomd
mihai.grosan
6 participanți
AutorMesaj
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 1:33 pm

In afara de CONDITIILE cunoscute pentru jocul din 29 august echipele trebuie sa-si desemneze medici dupa cum urmeaza:
1. Intre 1 si 5 persoane - 1 medic;
2. intre 6 si 10 perosane - 2 medici;
3. intre 11 si 20 perosane - 3 medici;
4. intre 21 si 40 perosane - 4 medici.

Fiecare medic va avea supra sa cate 10 fase albe pe care le va folosi la vindecarea ranitului. Vindecarea se va face prin simpla aplicare a bandajului. Medicul ranit isi va lua viata din respown.

Totodata, fiecare echipa va avea, obligatoriu, asupra ei (pentru fiecare membru al echipei) 3 tipuri de banderole, respectiv: rosie, albastra si galbena. Pe langa banderola factiunii din care face parte, medicul, pe bratul drept, va purta o banderola de culoare alba!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 9:02 am

OOPERATIUNEA FLASH POINT

7 Octombrie 2001, fortele militare americane declanseaza “Operation Enduring Freedom”, pe teritoriul Afgan ca urmare a atentatelor din 9 septembrie.
Scopul invaziei este gasirea si distrugerea violentei organizatii Al-Qaeda, precum si a simpatizantilor talibani.
Lupte grele se se duc intre cele doua forte, lupte care parca nu se mai termina…
In present fortele NATO sunt in continuare in Afganistan ducand un razboi fara incetare.
Alaturi de NATO, administratia de la D.C. a semnat un accord cu trupele Black Water in vederea asigurarii convoaielor, precum si a suplimentarii de forte in unele misiuni militare.
Cu timpul, deznodamantul este tragic in randul fortelor NATO si a contractorilor.
29 august, o escadrila de avioane NATO transfera spre baza Americana din Kabul 2 membrii CIA in vederea comunicarii de informatii vitale cu privire la casele conspirative unde s-ar putea afla liderul Al-Qaeda Osama bin Laden.
La intrarea pe teritoriul Afgan artileria anti-aeriana loveste escadrila, aceasta prabusindu-se pe teritoriul inamic.
Fortele NATO si contractorii se pun in miscare in vederea recuperarii supravietuitorilor.
Talibanii vor sa recupereze cu orice pret supravietuitorii pentru ai asasina!
Care va fi deznodamantul…? Vom afla pe 29 august!

Echipele participante se vor anunta din data de 23 august-27 august!
Pana in acest moment avem 3 factiuni:
1. US Army - TL - Iuri - Bebelusii;
2. Contracteri - TL - Alecu - WTF;
3. Talibani - TL - CINEFILU - HAT.

Pentru Sectiunea Contracteri Alecu trebuie sa-si aleaga oamneii.
Pentru celelate factiuni,in functie de cati vom fi vom vedea cum ne vom distribui.
Echipa AA va avea o misiunie speciala.
Cam atat!


Ultima editare efectuata de catre urma in Vin Aug 27, 2010 7:34 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 9:12 am

harta o aveti aici
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 9:18 am

Sa se treaca aici cei care cred ca pot si doresc sa vina la acest joc pt a stii si noi pe ce efectiv ne bazam.
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 4:08 pm

Prezent!
Sus In jos
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 9:20 pm

Sigur...batman..e TL ..dar e prezent Very Happy gluma Very Happy
Prezent si eu..fara replica ca am vandut-o. Inca mai am uniforma Very Happy si vesta tactica. E suficient ?
Astept propuneri de contracte Very Happy




Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 11:21 am

marui g3mc51 daca nu il strici til dau...si daca gasesc eu bile bune pt systema!!!!
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 11:53 pm

Acest tip de joc pe care Mihai l-a initiat se doreste dupa cum bine stiti si sper sa fie si in asentimentul vostru un joc diferit fata de cele de duminca un joc mai spre event, un joc special in care sa vina numai echipele si persoanele care indeplinesc anumite calitati morale si fizice.

Initiativa lui Mihai a fost una salutara si ma bucur sa zic ca a putu sa dau si eu o mana de ajutor in elaborarea scenariului de joc (sper ca acest proiect de profesionalizare si de selectie a jucatorilor de airsoft din Rom sa nu se opreasca aici).

Noi ca echipa/club sportiv organizator trebuie sa dam un exemplu in terne si in afara lui, un exemplu de unitate de prietenie si de colegialitate (de care am dat dovada de atatea ori). Este de datoria noastra ca macar oamenii din factiunea pe care o conducem noi (prin Iuri) sa inteleaga ca acest joc nu este unul simplu de duminica si ca este necesara o intelegere mai ampla a lui in ceea ce priveste elemtele de mil-sim si de rolle-play. Urmand ca pe viitor aceste elemente sa fie implementate la scara larga.

De aceea a-si avea rugamintea la voi...daca sunteti deacord sa folosim pt acest joc echipamentul ACU. Stiu ca suntem in padure dar pt partea de rolle-play nu trebuie sa uitam ca suntem US ARMY in Afganistan in 2003. (eu unul o sa subliniez alegerea acestui echipament de catre echipa noastra si celorlalte echipe de la noi din factiune, poate pe viitor mai multi o sa adere la ideea de rolle-play sau poate se va impune prin regulamentul de participare)

Un alt aspect al cererii mele catre voi este ca cel mai nou coleg al echipei noastre, NoPain, nu dispune inca de Marpat (lafel nici Comma) si cum am spus mai sus noi trebuie sa fim un exemplu pentru celelate echipe de airosft atat din Buc cat si din tara. Trebuie sa fim echipa persevereaza in a face ceva pt imbunatatirea calitatii airsoftului din Rom si evolutia jucatorului de airosft de la "pescar" la mil-sim/rolle-play.

NB: Eu o sa port pe intreaga durata a jocului casca mea MICH 2002 care are o greutate medie de circa 2.5kg. O sa o port nu pt ca este comoda sau pt ca da bine ci pt ca doresc sa fac mil-sim.

NB2: Acest anunt NU ESTE LA MISTO asa ca va rog sa il tratati ca atare, cu seriozitate.

NB3: Scuze de greselile de ortografie am prb cu tastatura.
Sus In jos
Tag

Tag


Numarul mesajelor : 166
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti Militari &Macin Tulcea
Data de inscriere : 05/07/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 10:50 am

tomd a scris:
daca sunteti deacord sa folosim pt acest joc echipamentul ACU.
Team Leader decide . Eu sustin idea lui Tomd . Toti in ACU iesim sigur in evidenta . Numai sa nu vii iarasi cu vesta aia ACU si noi toti in Coyote ca arati ca o oaie neagra intre oi albe Very Happy
Sus In jos
http://www.medalioane.ro
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 10:56 am

foarte de acord cu toate cele de mai sus
dar pe 28 nu sunt in bucuresti si implicit nici pe 29 Sad
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 11:20 am

dogtagdesign a scris:
tomd a scris:
daca sunteti deacord sa folosim pt acest joc echipamentul ACU.
Team Leader decide . Eu sustin idea lui Tomd . Toti in ACU iesim sigur in evidenta . Numai sa nu vii iarasi cu vesta aia ACU si noi toti in Coyote ca arati ca o oaie neagra intre oi albe Very Happy

PROMIT CA VI CU AIA CB.

Voi aratai ca oi maro cu o oaie alba.
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 11:20 am

comma a scris:
foarte de acord cu toate cele de mai sus
dar pe 28 nu sunt in bucuresti si implicit nici pe 29 Sad

imi dai voie sa te fut!!!!!
Sus In jos
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 1:08 pm

nu
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 1:40 pm

Laughing
Ma daca nu poate omul sa vina, asta e!
Dar poate reuseste sa vina Razvan, Robert, Ionut, ....
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 2:07 pm

Robert o sa vina! Razvan si Ionut vor fi in vacanta la turci!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 9:01 pm

Si mie ...senza vaselina :d

Eu am doar Digitala de padure..the only shit...si vesta tot digitala..desi nu stiu daca o sa joc cu vesta sau fara.
Da tot o sa vin..si promit sa joc frumos cu mc51....sau cu orice alta replica.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Joc 29 august Bulbucata Empty
MesajSubiect: Re: Joc 29 august Bulbucata   Joc 29 august Bulbucata Icon_minitime

Sus In jos
 
Joc 29 august Bulbucata
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Joc 26 septembrie Bulbucata
» Duminica 27.05.2012
» joc 5 august
» Duminica 22 august
» Joc 19 August 2012

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Airsoft :: Jocuri-
Mergi direct la: