CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
razvan1

razvan1


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 43
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 11/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMier Ian 19, 2011 11:29 pm

1 manusi.-am dar nu mi mai plac s-au facut urat.
2 bocanci, pt ca ce mi a zis mihai sa cumpar sunt praf de la viper, intra apa in ei ...............
3 pistol-model...........nu stiu ceva ce nu trebuie sa incarc din 2 in 2 minute,sau gazul se duce prea repede sau se buleste garnitura.................
4 (pt venin) m am gandit...............la sistema...............nu cred ca vreau sa iau, nu de bani ,dar..............eu sunt cam lenes in sesnul ca daca tre sa gadil incarcatoarele inainte ,dupa................etc, nu prea as vrea, daca sistema este cea mai si cea mai, atunci exista si ceva inainte de sistema,gen intermediar spre buna.cunoscatorii cu experienta stiu(vezi venin),
5 ochelari....................nu mai vreau de ski,am 2 perechi...............
6, masca, eu sunt foarte frumos, am un chip angelic si as vrea si o masca care sa reziste 2 jocuri ........
nu stiu cam atat cred..............astept sugestii.
va multumesc
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 8:40 am

1. de bocanci si manusi nu e panica. maimutoiule atunci cand ti-am recomandat viper am facuto pt ca erai la inceput si trebuia sa-ti iei un minim de echipament. iuri si venin te pot consilia fara problema in legatura cu bocancii.
2. pistol. hi-cap 5.1 Tokio Marui - http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=TM-PS-HC51RB&search=category&rs=Marui%20Handguns&catid=7&cat=59
3. replica - se pare ca TFC M4A1 ar fi de interes maxim. Se poate schimba arcul in maxim 2 min, ceea ce reprezinta un mara avantaj in functie de ce tip de scenariu joci sau pt competitii sportive. Pretul este foarte scazut, respectiv 175 $ fara transport. Daca-i mai pui si un ASCU e aproape systema. http://shop.ehobbyasia.com/aeg/other-aeg/tfc-m4a1-carbine-full-metal-aeg.html
4. Uite aici niste variante de masti pentru chipul tau neasemuit:
http://shop.ehobbyasia.com/combat-gears/headwear-masks/black-bear-airsoft-stalker-praetorian-rampage-mask-tan.html
http://shop.ehobbyasia.com/combat-gears/headwear-masks/marui-pro-goggle-full-face-version-with-fan-cb.html
http://shop.ehobbyasia.com/combat-gears/headwear-masks/ea-gear-scott-type-full-face-mask-reticular-version-od.html
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeVin Ian 21, 2011 5:10 pm

Da ..cunosc replica ..vazut /pipait .. nu tras ca era rupt taple plate-ul.
Varzaaaaaa ..nu tragi mai mult de 15 bile si se rupe. Daca comanzi replica tb sa comanzi si taplet plate-ul care se potriveste..nu mai tin minte de unde era dar se afla repede.
Este kick ass la recul in umar si ranjetul prostesc nu trece chiar asa de repede dupa ce tragi cu ea. Range estimat la 50 m cu nustiu ce arc...dar nu mai conteaza din moment ce il poti schimba...te calezi la 2 marimi de arc si aia e..ai 2 raze de angajare diferite.
Accepta ca o nemancata tot felul de miduri fara sa ragaie bile cu intrerupere sau sa protesteze intr-un fel.
Nasol la ea este ca nu are rail in fata si este front heavy datorita bateriei.
Replica este trimisa exclusiv prin UPS ( asa trimit ehoby replica), deci platesti transportul mai mult si implicit taxe vamale si TVA. Cu totul te duce undeva in jur de 350-400 usd.
Gearboxul este .."ciudat", arcul se schimba in 3-4 minute daca ai ce iti trebuie la indemana ( este in buffer tube ) deci trebuie demontat patul cu tot cu buffer.

Un must have care inca trebuie testat putin sa vedem cum tine la tavaleala, replica ideala si de padure si de CQB si de urban. ( tot ce tb sa ai sunt 3 arcuri de puteri diferite )
Daca imi mai raman ceva bani ..caut masina ..preferabil Opel ..si benzina ( pt GPL ) o iau fara sa ma gandesc de 2 ori si
nu i-as pune ASCU datorita costului si a faptului ca nu "face " inca banii. parerea mea stricta.
Sus In jos
NoPain

NoPain


Numarul mesajelor : 191
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 3:27 pm

Ok 2DOR!!! Este foarte util ce ai spus. Cautasem si eu cate ceva despre TFC M4A1 si am descoperit ca ma ducea undeva la 550 USD cu totul. Drept sa spun, eu unul am fost foarte incantat de ea si inca sunt. Din pacate problema tapet plate este un pic spinoasa. De ce? Cand cumperi o replica te astept sa nu ai probleme cu ea cel putin un an. Eu am o "bafta" deosebita sa am belele cu orice cumpar. Mad Iti dai seama ca daca iau ceva de genul asta si plesneste tapet plate-ul sunt in stare sa... Evil or Very Mad . Stau si ma gandesc ...daca este sa ne luam toti cat ne duce de om? Nu ar fi rau sa vorbim cu omul care o are sa vina cu ea sa ne uitam un pic, sa o mirosim, sa o pipaim si eventual sa ranjim de placere cu zici.

In cazul in care sunt de acord toti colegii eu zic sa comandam una pe club si sa o testam. Punem bani toti, vedem ce si cum, dupa care ne decidem. Ce ziceti? Este doar o propunere, asa ca nu ma impuscati. lol!
Sus In jos
http://www.casa-lucan.ro
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 4:50 pm

In nici un caz nu costa 550 usd.

Costurile sunt: Replica 175 usd + transport ( UPS ca asa o trimit ) 130 usd+50 lei la noi la UPS ca procesare si in cca 4-5 zile o ai la usa de la comanda.
Tapplet plate-ul este ultima mea grija ..este de PSG si se gaseste fara probleme - tapplet plate 10 usd
Desi problema asta cu tapple plate poate fi doar din cauza de nesansa aka ghinion.

Deocamdata este un singur exemplar in tara si din cate cunosc pana acum, a mea o sa fie a treia din bucale ( nenea una si io la coada..ca tb sa imi iau masina mai intai).
A si in transportul asta eu pusesem si o cutie de 8 maguri M4 de al MAG...replica = 330 usd. Nu cred ca e mult..nu?
Sus In jos
NoPain

NoPain


Numarul mesajelor : 191
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeJoi Ian 27, 2011 8:39 pm

Pai atunci e super ok! Tre sa ma apuc sa strang bani si io. Poate mai vand din puscoacele care le am mai pun si eu cate ceva si gata. la 330 de dolarei... e tzatza de matza. Acu stau si ma intreb cu arcurile cum o fi. Cam cand preconizezi ca iti iei replica, ca poate dam comanda odata?
Sus In jos
http://www.casa-lucan.ro
2DOR
COLONEL
COLONEL
2DOR


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 6:04 pm

Vazut azi...pipait...tras...iar tras...pipait..tras..concluzia:

NU MERITA SA IMI IAU TFC. NU INCA!!!!!

as zice ca pe -6 grade nu m-a impresionat foarte mult...nu la modul ..fuck banii de masina ..imi iau TFC.

Super mishto:
* cand comuti selectorul pe safe iti decomprima mecanic arcul si se aude
* reculul niceee din umar..mai tare ca la EBB-uri.
* cica rezista la multe kile abuz...nu stim inca..pe vazute si incercate.
* suporta cu stoicism mare majoritate de maguri de pe piata.
Nasoale:
* nu are constanta in tragere...parerea mea nu dati cu pietre ( nici cinefilul nu era deloc impresionat )mai buna e Cyma
* zgomote ciudate la gearbox
* rotita de hop-up nu are max si min..se roteste intr-una. Gasirea pozitiei este foarte tricky
*selectorul de foc nu e mai bun/smecher/prost ca la a mea asia aeg

poate e de vina si frigul de afara ..poate nu .. eu unul nu dau asia aeg pe TFC. si cred ca asta spune multe..sa nu mai zic de o cyma.
Din punctul meu de vedere ..nu merita banii mai mult decat o cyma.PUNCT..restul sunt barfe si discutii.
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 8:30 pm

Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
razvan1

razvan1


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 43
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 11/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 8:36 pm

ce ziceti de acesta arma pe care dl presedinte o prezinta????pareri????
Sus In jos
Venin

Venin


Numarul mesajelor : 186
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/03/2010

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 8:50 pm

NU , la bani aiai mai pui putin si iei Celcius
Sus In jos
razvan1

razvan1


Numarul mesajelor : 137
Varsta : 43
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 11/03/2009

echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 9:04 pm

https://www.youtube.com/watch?v=xc2aZ5RxWTI


ceva comentarii??????
este ok si ce a zis venin!!!!!!
astept un comentariu!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Empty
MesajSubiect: Re: echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.   echipament nou    -venin-pentru ca este cel mai bun in materie. Icon_minitime

Sus In jos
 
echipament nou -venin-pentru ca este cel mai bun in materie.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Vanzari / Cumparari :: Cumparari-
Mergi direct la: