CSA ACVILA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


CLUBUL SPORTIV DE AIRSOFT ACVILA
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 12:58 pm

Dupa "vestitul" joc inaugural al Bebelusii Team am considerat de bun augur oragnizarea unui event in toata regula si cu tot ce trebuie! Laughing
Am inteles care sunt aspectele semnificative pentru organizarea unui event, avem experienta jocului trecut si am luat in seama standardele jucatorilor participanti!
Avand in vedere cele de mai sus, am considerat ca putem si avem capacitatea de a organiza un nou event, un event care sa faca diferenta fata de celelalte.

Obiectivele acestui event sunt urmatoarele:
1. Omogenizarea comunitatii airsoft;
2. Schimburi de experienta intre echipe;
3. Aparitia unor noi echipe, dupa caz;
4. Distractie, distractie, distractie...

Ne asteptam la o participare in jur de 300 de jucatori si un consum de bile de cel putin 500.000.
Dorim sa avem parte de acelasi fair-play de data trecuta!!! Cred ca a fost primul event national unde nu au existat discutii despre nemuritori!
Inca nu ne-am decis in legatura cu durata jocului, respectiv ne-am dori sa avem un joc de 14-15 ore care sa includa si raiduri de noapte! Vom anunta exact cum va fi!!!

Scenariul va avea 2 grupari: axa si aliatii. Numarul celor care vor participa in fiecare grupare va fi stabilit in curand!

Locatie: Bulbucata, judetul Giurgiu, padure - pentru cei ce nu au fost informati de locatia primului joc pot gasi aici detalii http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=4704

Scenariul: dupa scenariul filmului Saving Private Ryan. Vom folosi acelasi tip de organizare al actiunilor avand sprijinul Game Master-ilor!

Taxa de participare este de 30 lei de persoana care va fi achitata pana la data de 1 septembrie 2009.

C[size=150]azarea se va face la corturile, masinile proprii! Cool

Organizatorii vor pune la dipozitia jucatorilor, cronograf-ul, locul de campare, elementele de recuzita pentru event, arbitri, Game Masterii si hartile zonei de joc!

Regulamentul va fi postat si aici si pe site-ul oficial!

Regulament general:
1. Jucatorii vor participa la event constituiti in squad-uri, intre 5-7 jucatori/squad! Jucatorii care nu pot constitui un squad vor intra pe o lista de asteptare si vor fi uniti cu alti jucatori pentru a constitui squad-ul! FFFFFF important!!! Jucatorii participanti trebuie sa faca parte dintr-o echipa, si trebuie sa aiba la profil (ma refer pe ASR) numele echipei din care face parte!!! Nu sunt acceptati jucatori independenti!
2. Fiecare squad va trebui sa aibe cate un medic.
3. Se va juca numai cu maguri fara rotita - aici nu intra mag-urile electrice, decat cele pentru saw!
4. Fiecare jucator va trebui sa aibe vesta refelectorizanta, altfel nu va putea participa la joc - vezi experienta jucului trecut atunci cand un singur squad folosea o singura vesta Laughing Laughing Laughing
5. Regulile de angajare vor fi potrivit REGULAMENTULui SAD BUNNEH 1.0.
6. La nivelul fiecarui squad trebuie sa existe obligatoriu cel putin: 2 busole si 2 statii!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 1:24 pm

Foarte tare! Sa imi spui daca ai nevoie de ajutorul meu la organizarea evenimentului!
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 3:25 pm

nu va pot obliga, dar daca doriti sa ne ajutati (pe mine si pe toff) ar fi minunat! Dar asta ar presupune sa va scrificati jocul efectiv! Decizia este a voastra!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 3:46 pm

pai suntem o echipa si ar trebui sa lucram ca o echipa
eu unu oricum nu am maguri mid-cap si nici nu cred ca am cum sa-mi cumpar pana 15 septembrie
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 3:47 pm

multam comma! Smile
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 8:06 am

Citat :
Ne asteptam la o participare in jur de 300 de jucatori
Citat :
ne-am dori sa avem un joc de 14-15 ore care sa includa si raiduri de noapte
ma gandeam ca pentru o organizare mai buna ... lumea trebuie sa ajunga la, locatie undeva pana in ora 12 vinerea, asta presupune o zi de conced sau doua pentru cei ce lucreaza si sambata
si de ce zic asta ... ma gandeam ca pentru a elimina diverse diecutii... sa facem un stand cu, cronograful nostru si cu acelasi tip de bile (bilele cumparate tot de noi) unde sa strea 2 sau 3 oameni de la noi din bebelusi si sa faca testul de cronograf
cronograful nostru, bila noastra 0.20, omul nostru pune bile in mag, da hop-up ul la 0 si trage ... apoi i se da replica inapoi proprietarului ... lucru asta necesita timp
pentru ca data trecuta au fost oameni care au uitat sa mai dea hop-ulpul la 0 ... sau cronograful era defect (scotea viteze mult mai mari)

asta a fost prima chesti
======================
a 2a chestie
Citat :
in legatura cu echipele , daca eu impreuna cu 5,6 jucatori din constanta care vor sa vina, si nu facem parte din echipa SWAT care este aici in constanta , si platim toti ca un grup si sub acelasi nume(adica nascocim un nume de echipa) se considara ca suntem o echipa?
ma gandeam ca daca sunt jucatori vechi, cu experienta in airsoft , si garanteaza altcineva pe care il stim pentru ei ... in cazul de mai sus echipa SWAT ar putea sa confirme daca cei in cauza au experienta sau nu, ar putea sa joace
sau ar putea sa-si infiinteze echipa mai repede What a Face
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 8:11 am

comma, eu cand m-am gandit la jocul de 14-15 ore, m-am gandit ca jocul sa inceapa pe la ora 18.00 cu debarcarea dupa care axa sa se retraga in orasele si obiectivele ei in vederea stabilirii defensivei! Aliatiis e vor replia si vor trebui sa execute anumite misuni de noapte in spatele liniilor inamice! La ora 6 dimineatza vabincepe ofensiva impotriva axei pana la eliminarea oraselor! Dupa terminarea jocului se va face o cuantificare a squad-urilor si se va tine si un fel de mini petrecere daca se va mai putea!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 9:03 am

nu de cele 14-15 ore sau de scenariu in fac eu probleme
pur si simplu ma gandeam la timpul de brifing si de cronograf ... adica toti jucatorii sa fie prezenti pana in o anumita ora (+/- 1 sau 2 ore) in care sa avem timp sa facem testul de cronograf cu unu sau maxim 2 cronografe si bilele noastre si de brifing
si sa incercam sa evitam lenea bucuresteanului care ii place sa vin in ultima secunda si incepe cu intrebari "ce a zis , ce sa discutat, sa facut testul cronograf" etc.

si daca jocul incepe la ora 18 sambata (12 sept)... pana duminica 13 sept ora 9 sunt 15 ore ... poate vor mai fi cateva ore in plus dar e destul timp pentru party after game ... super
nu mai e nevoie de luat zi libera vinerea respectiva (cum am zis mai sus) Smile
insa ai vazut ca nu mereu incepe jocul la ora stabilita ... deci, zic eu sa le zici oamenilor ca jocul incepe pe ora 17 ... + 1 ora (nu am mai pus +/- ... am lasat doar + pentru ca "-" sigur nu-si avea rostul Smile )
si pe deasupra, chiar si cu 2 crono ne ia ceva timp sa testam toate replicile la 300 de oameni .... si mai trebuie sa testam si cel de-al 2lea crono daca nu e al nostru (unu il avem noi am inteles) ... cu cateva replici de test, tre sa scoatem aceiasi viteza pe ambele crono pentru fiecare replica in parte ca sa ne asiguram ca sunt ok

cat despre a 2 chestie de care ziceam in postul meu de mai sus, am vazut ca ai raspuns pe asr cam in acelasi timp in care editam eu aici pe forumul nostru ... suntem pe aceasi lungime de unda Very Happy ... vroiam sa raspund eu pe asr acelasi lucru dar nu inainte sa vorbesc cu tine Very Happy
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 9:07 am

cu siguranta comma vom fixa ora 2 ca fiind ora limita de primire a participantilor! Cei care depasesc nu vor mai intra in joc doar cei care s-au anuntat si au avut motive intemeiate! Ideea e ca jocul va incepe de la ora 18.00 sicei care n-au participat la briefing sau nu si-au masurat replica nu pot intra pe teren!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 9:16 am

perfec
o sa fiu prezen si o sa ajut si eu

L.E.
daca tot se va juca noaptea ... ar fi interesant sa folosim tracere si bile fosforescrnte Twisted Evil
https://www.youtube.com/watch?v=jbJIRgpVExI ... uitativa pe la jumatea filmuletului
... dar e mai nasol ca nu toata lumea are sau nu isi perminte asa ceva
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 8:46 am

Dragi bebelusi va multumesc inca o data pentru participarea voastra la competitia sportiva de ieri! bounce
Se pare ca totul a decurs bine si nu au fost probleme majore, astfel incat sa ne incurce organizarea!
Acum urmeaza inca o incercare pentru noi, respectiv pentru mine si toff privind organizarea event-ului Aim&Fire II.
Eu voi pleca miercuri dimineata la Bulbucata pentru a amenaja teritoriul, astfel incat sa decurga totul bine.
Toff se va ocupa de cartografierea hartii, de postarea pe forum si imprimarea hartii pentru squad-urile participante.
Eu in data de 12 septembrie, respectiv sambata la ora 9.00 voi fi prezent pe teren pentru a face inscrierile si crono. Va astept mai devereme si pe voi ca sa ma ajutati pana cand veti intra pe teren.
Prin urmare game masterii vor fi asigurati de catre CORE, iar eu cu Toff vom avea grija de fiecare factiune.
Participantii din partea bebelusilor la event, sunt:
1. Robert
2. Brother
3. Toms
4. Razvan
5. Iuri
6. Thenenea - daca nu mai vrea sa faca poze lol!
7. Comma

Am inteles ca 2DOR este plecat in concediu pe la turci, de yoyo nu mai stiu nimic de el, pisi e cu treburi, nbs has to be removed, iar Rifleman datorita comportamentului lui de cacat si a lipsei de responsabilitate nu va participa!
Ce trebuie voi sa va luati:
1. Apa
2. Un pulover -Obligatoriu - chiar si un sac de dormit
3. O pelerina de ploaie sau impermeabil
4. Haleala - e de recomandat pentru partea de noapte sa aveti la voi batoane energizante, snikers...
5. Statiile sa le puneti la incarcat
6. Busola o veti avea de la Toff
7. Si rabdare
lol! lol!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
Crazy_toff




Numarul mesajelor : 217
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 9:03 am

Un alte lucru sa vezi pentru cei care nu are casti pe statii sa cautati si sa luati ca idea cu statii in squad e sa nu fie auzit din celelati dar fara castii nu e posibil!!
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 10:47 am

Carne de gratar nu luam ... un mic ceva?? - nu fac misto chiar vreau sa stiu.

O sa avem corturi in care sa punem sacii de dormit sau o ardem sub clar de luna si de stele (romantic, nu?).

Cine e tema leader? Cine e medic?(parca se joaca cu medic) Cine e navigator?(avem nevoie de navigator, nu?)
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 11:11 am

Puteti sa aduceti si un gratar, numai ca la ora 2 se va inchide pentru ca incepe briefing-ul!
Din discutia cu Toff Team Leader-ul squad-ului va fi Iuri, iar medic Robert!
E bine sa aveti si corturile la voi, in cazul in care va ploua grav, altfel cerul liber il veti avea toata noaptea!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 1:36 pm

Eu propun o intalnire zilele astea la Molli's echipei: Tomd, Robert, Razvan, Brother.
Sa ne organizam sa stim ce avem de facut precum si materialele de care avem nevoi. Daca ar putea veni si organizatori ar fi mult mai bine (Mihai, Toff, Thenenea)
Miercuri la 19.00 e bine?
PS. parerea mea!
Sus In jos
Crazy_toff




Numarul mesajelor : 217
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 2:03 pm

miercuri, eu voi fi la bulbucata.

nu e mare diferenta cu un joc obisnuit numai ca e mai lung.

Fiecare trebuie se ai cu el in plus de echipament obisnuit:
un rucsac pentru :
- sac de dormit
- mancare pentru 20 de ore ( usor si energisant gen bar energetic, snikers...)
- O reserva de apa pentru 5-6 ore poti se face plin in baza in timpul jocului
- bile + baterie pentru 2 zile
- haine de ploaie
- sosete uscat
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 2:13 pm

eu nu am nimic cu intalnirea numai sa fie toata lumea deacord. doar atat ma deranjeaza ora nu pot sa ajung la 7, de la 8 incolo oricand.
Sus In jos
iuri
COLONEL
COLONEL



Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : cetatean de Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 5:25 pm

...atunci 8!
Sus In jos
tomd
COLONEL
COLONEL
tomd


Numarul mesajelor : 250
Varsta : 38
Localizare : Berlinul de Est
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Sept 07, 2009 10:09 pm

stai asa sa vedem cine se mai baga ca daca suntem numai noi doi te invit la mine acasa.
Sus In jos
comma

comma


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 103
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeJoi Sept 10, 2009 3:44 pm

oki ... noi suntem 7
la ce factiune jucam ... ca aici pe aircamp.ro nu vad sa fim trecuti la vreo factiune
banuiesc ca juvam la AXA ca sunt mai putin acolo ... nu?
mie imi e indiferent

L.E. (11.09.2009)
anunt pe ultima suta de metri
thenenea e posibil sa nu mai ajunga event ... motivul: "ni s-a prelungit la "pana e gata" perioada de lucru de maine"
Sus In jos
mihai.grosan
Admin
mihai.grosan


Numarul mesajelor : 1000
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2009

AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitimeJoi Oct 01, 2009 10:58 am

Prin amabilitatea baietilor de la 6 mm, in primul rand al lui GhostLeader, s-a reusit montarea filmuletelor efectuate cu aparatul foto! Montajul este mai mult decat criminal si veti rade copios! Laughing Laughing Laughing
Aici gasiti link-ul in vederea descarcarii!
Foarte important filmuletul este compus din 2 fisiere avand amandoua aceeasi denumire. Deci, atunci cand le veti downloada redenumiti primul fisier. Fisierul este disponibil doar pentru 9 zile!
Vizionare placuta!

P.S. Cine are posibilitatea de a comprima filmuletul astfel incat sa-l punem pe youtube va rog sa o faca!
Multumim!
Sus In jos
https://csaacvila.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009   AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009 Icon_minitime

Sus In jos
 
AIM AND FIRE EDITIA A II A 12-13 septembrie 2009
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSA ACVILA :: Airsoft :: Jocuri-
Mergi direct la: